Nyheter
Stor kontrakt til Ship Equip
Publisert: 18.01.2011
Ship Equip og Varada Marine har signert en kontrakt for å installere SEVSAT på hele flåten med offshore forsyningsskip. Varada Marine som har hovedkvarter i Kristiansand har annonsert planer om å bli “En av de største offshore forsyningsskips-flåtene i verden”, og har underveis et omfattende nybyggingsprogram ved ABG Shipyard Ltd i India. Leveranser av SEVSAT systemet vil foregå i takt med nybyggingsprogrammet og det første systemet er allerede levert til verftet.
– Vi er veldig fornøyd med at Varada Marine har valgt SEVSAT fra Ship Equip for hele flåten, sier CSO Gilles A. Gillesen i en kommentar. – Dette bekrefter det vi har arbeidet hardt for å oppnå, at Ship Equip er i stand til å håndtere store flåtekontrakter og at dette nå er etablert i markedet også.
Salgssjef Sindre Alnes som forhandlet frem kontrakten sier at Varada Marine med dette vil få verdensomspennende satellittdekning basert på en Ku-bånd SEVSAT løsning med 128Kbps/128Kbps hastighet og 4 telefon linjer, inkludert forhåndsbetalt ‘Crew Calling’ på utvalgte linjer.
– Ship Equip ble valgt etter en grundig evaluering av pris og dekning, sier teknisk direktør og COO Kjell Eivind Karlsen. Spesielt var god dekning i Brasil et krav som var viktig sammen med ellers godt etablert verdensomspennende dekning og en godt utbygd global service organisasjon.
Relaterte artikler
-
DeepOcean styrker subseatjenester
21.01.2025 -
-
Vard med kontrakt på skreddersydd CSOV
08.10.2024 -
-
USV AS bestiller første ubemannede fartøy
18.07.2023 -
-
Vard med kontrakt for nytt fiskefartøy
24.05.2018 -
Vard med cruiseintensjoner
04.04.2018 -
UniSea leverer til SolstadFarstad
22.09.2017 -
Implementerer DNV GLs ShipManager på 80 skip
13.06.2017 -
Vard sikrer ny kontrakt
18.08.2016 -
Vard Søviknes skal levere cruiseskip
12.08.2016 -
Kontrakt til Havyard
06.06.2016 -
Nye storkontrakter til Wärtsilä
31.10.2008